התכניות שלנו

מנכ”לית, דירקטור – מה אפשר להציע לך?
מרכז הידע לדירקטוריונים חברתיים נמצא כאן: מנעד שירותים ותכניות שפותחו והותאמו לארגונים חברתיים, מתוך ניסיון בעבודה בשטח עם מאות ארגונים חברתיים וידע מקצועי מהארץ ומהעולם, לצד קהילת עמיתים הולכת וגדלה של דירקטורים מכל המגזרים.
השירותים והתכניות שלנו נוגעים הן ליחידים (יו”רים, דירקטורים ומנכ”לים) והן לקבוצה (צוות הדירקטוריון החברתי), וניתן למצוא בהם מענה החל מאיתור וגיוס חברי דירקטוריון חדשים – במיזם הדגל ‘נבחרת הדירקטורים החברתית’ – דרך ליווי והתמקצעות הדירקטוריון בסדנא ייעודית, ועד להשתתפות בפורום מקצועי של עמיתים מובילים בשדה החברתי.
בעמוד זה ניתן למצוא ידע ושירותים שפותחו עבור דירקטורים בארגונים חברתיים.
נשמח לשמוע מכם – מה תרצו ומתאים לכם?

נבחרת הדירקטורים החברתית

במה מדובר

מאגר לאומי חדשני של מנהלות ומנהלים בכירים ועתירי ניסיון, שמעוניינים להשפיע באמצעות התנדבות כחברי דירקטוריון בארגונים חברתיים. המנהלים מגיעים לנבחרת עם פרופיל גבוה של מוטיבציה ועשייה אמיתית לקידום והשפעה חיוביים בשדה העמותות והשירותים החברתיים בישראל. שילובם בארגונים חברתיים מחזק ומבסס את צוות הדירקטוריון והארגון כולו.
 הארגונים החברתיים שגייסו מתוך חברי הנבחרת לדירקטוריון שלהם זוכים לתנופת עשייה משמעותית וקידום חזונם בשטח.

למי מיועד​

לארגונים חברתיים המחפשים מנוף להצלחה והתפתחות.
גיוס מנהל.ת בכיר.ה, עתירי ניסיון, קשרים ותחומי מומחיות מגוונים הנדרשים לעמותה, יוביל לשגשוגה גם בעתיד. המיזם מותאם אישית לצרכי הארגון וההנהלה שבראשו.

זמן

כ 3-6 חודשים, משלב אפיון הצרכים ועד לכניסתם המלאה של חברי הדירקטוריון הנבחרים לארגון.

עוד על הנבחרת...

מאז הקמתה ב 2019, הנבחרת גייסה 600 מנהלות ומנהלים בכירים מכלל המגזרים המעוניינים להתנדב כדירקטורים, לצד יותר מ 120 עמותות שגייסו לשורותיהן דירקטורים חדשים מהנבחרת. המספר הממוצע של דירקטורים חדשים שעמותה קלטה מהנבחרת עומד על 2, כך שדברים טובים באים בזוגות (או יותר…)!
הביקוש צובר תאוצה ועולה בקרב ארגונים המבקשים למנף את עשייתם באמצעות הדירקטוריון.

[*הנבחרת סגורה כעת להרשמה של מועמדים לתפקיד דירקטור/ית, למעט בעלי מומחיות בפיתוח משאבים ומועמדים מהחברה הערבית.]

מטוב למצוין - סדנאות לדירקטורים בארגונים חברתיים

במה מדובר

ג’וינט-אלכא מציע סדנאות אינטראקטיביות תפורות אישית לארגון החברתי שלכם להעצמה ופיתוח הדירקטוריון החברתי.
כיצד הסדנא פועלת?
אנו מביאים אליכם, את הניסיון שצברנו בשני העשורים האחרונים בתחום, את הידע והכלים שלמדנו מהארץ ומהעולם ואת תמונת הרוחב שיש לנו מליווי ועבודה לצד מאות ארגונים בשדה חברתי בישראל.
בסדנה נציג Best Practices להובלת דירקטוריונים חברתיים, נתונים ארציים על מצב השדה ונערוך פעילות שתאפשר לכם למפות את נקודות החוזקה שלכם כמו גם נקודות שהן הזדמנות לשיפור ושינוי. מבטיחים להשאיר אתכם עם הרבה חומר למחשבה וכלים להמשך עשייה מכוונת ערך.

למי מיועד​

לדירקטוריונים של ארגונים השואפים להתמקצע, לעשות חשיבה ושיח משותף על שינוי תפיסות, שיפור מיומנויות והתאמת דרכי העבודה של הדירקטוריון לצרכי הארגון, לגיבוש הדירקטוריון כצוות מנצח. הסדנא בהשתתפות כל חברי הדירקטוריון.

זמן

שעתיים הכנה + שעה וחצי סדנא (המלצה כי הסדנא תתקיים באופן פיזי ולא מקוון).
על הארגון להקדיש לכך זמן ומקום בתוכנית העבודה ובלו”ז של הדירקטוריון.

עוד על הסדנאות...

“ההבדל בין דירקטוריון טוב למצוין היא עבודתו כצוות מגוון ומגובש”.
עשרות ארגונים חברתיים כבר נהנו והעשירו את הדירקטוריון שלהם בסדנא מקצועית, ודיווחו כי הסדנא הצליחה לשנות תפיסות, עמדות והרגלים שהפכו את הדירקטוריון לצוות עבודה פועל ואפקטיבי לטובת קידום מטרות הארגון ושינוי חברתי.

פורום מובילים חברתיים

במה מדובר

סדרת מפגשים שנתית היוצרת קהילת עמיתים לומדת ומשמעותית להובלה מיטבית של דירקטוריונים בארגונים חברתיים. במסגרת מפגשי הפורום מקבלת הקהילה ידע מקצועי וכלים ניהוליים פרקטיים ואפקטיביים ממיטב המומחים מהארץ ומחו”ל.

למי מיועד​

ליו”ר, דירקטורים ומנכ”לים פעילים בארגונים חברתיים.

זמן

מפגשי הפורום היו מתקיימים אחת לרבעון, למשך כשעתיים.
כיום הפורום אינו פעיל.

עוד על פורום מובילים...

החל משנת היוסדו הראשונה ב 2019, מעל 1,200 דירקטורים מובילים נרשמו למפגשי הפורום; מעל 500 ארגונים חברתיים נחשפו אליו ולתכניו; מפגשי הפורום המקוונים צברו למעלה מ 600 צפיות ביוטיוב!

תכנית סינרגיה

במה מדובר

המסלול התאגידי של נבחרת הדירקטורים החברתית: תכנית אישית לפיתוח והעצמה של מנהלים מהשדה העסקי תוך חיבורם לשדה החברתי כדירקטורים חברתיים.
כיצד פועלת התכנית?
התוכנית כוללת: הכשרה, השמה וליווי מנהלים בכירים עם כניסתם לתפקידם כדירקטורים חברתיים. התכנית הינה אסטרטגית ובעלת ערך כפול לשדה העסקי והחברתי; פעילות המנהלים ושילובם במסגרת התכנית בצומת קבלת ההחלטות של הארגון החברתי – בדירקטוריון – מאפשרת להם רכישת כלים עוצמתיים ופיתוח יכולות ניהול ומנהיגות. התכנית פועלת בהצלחה מזה כעשור, ומשלבת מאות מנהלים בכירים מחברות עסקיות מובילות בתפקידי דירקטורים פעילים במאות ארגונים החברתיים (עמותות וחל”צים).

למי מיועד

לארגונים עסקיים המעוניינים בתרומה משמעותית לקהילה ובמינוף ערכים פנים ארגוניים.

זמן

התוכנית נתפרת אישית לארגון העסקי ולפיכך נמשכת בין שנה לשנתיים וכוללת – איתור ורתימת המנהלים ליעדי התוכנית, מפגשי הכרות עם השדה החברתי, קבלת כלים ניהוליים בשדה החברתי, השמה וליווי המנהלים הבכירים בארגונים החברתיים כדירקטורים פעילים.

עוד על סינרגיה...

מבין החברות המובילות במשק שכבר נהנו מהתכנית: מיקרוסופט, אינטל, קבוצת שטראוס, כאל, בנק לאומי, בנק הפועלים ומכבי שירותי בריאות.
כבר מעל 100 מנהלים ב 100 ארגונים חברתיים הפכו למשפיעים משמעותיים על עשרות אלפי מקבלי שירות חברתי מאוכלוסיות מוחלשות ומגוונות בחברה הישראלית.

כנס מנהיגות מתנדבת

במה מדובר

ג’וינט-אלכא מקיים מזה עשור כנס דו-שנתי ארצי לדירקטורים של ארגונים חברתיים.
מטרת הכנס היא לדון בתפקידיה של המנהיגות המתנדבת ולקדם את השפעתה על המגזר החברתי בישראל.

למי מיועד​

ליו”רים, חברי דירקטוריון ומנכ”לים של ארגונים חברתיים.

זמן

אחת לשנתיים.

עוד על הכנס...

ב 2012 התקיים הכנס הראשון עם 65 משתתפים. מאז ועד היום מספר המשתתפים הכפיל עצמו מכנס לכנס והוא עומד כבר על כ 500 משתתפים הפועלים ומובילים את השדה החברתי בישראל.

מרכז הידע לדירקטורים חברתיים

במה מדובר

מרכז הידע הוא פלטפורמה דיגיטלית המרכזת ומנגישה את כל הידע והמידע הקיים, כולל מתן כלים, הדרושים לבעלי תפקידים בדירקטוריון חברתי. הספריה הדיגיטלית מאפשרת התמקצעות ולמידה עצמית המלווים את הדירקטורים לאורך כל הדרך.

למי מיועד

לדירקטורים ויו”רים של דירקטוריונים חברתיים, החל משלב רצונם להשתלב בדירקטוריון חברתי. כמו כן לבעלי תפקידים ובעלי עניין שעבודתם נוגעת לדירקטוריון החברתי.